Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія BlackSky уклала другий контракт з ВПС США

Компанія ДЗЗ BlackSky виграла контракт на суму $ 3,5 млн від Дослідницької лабораторії ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL) на постачання супутникових зображень і аналізу для підтримки «глобальної взаємодії з рухомими цілями» (“global moving target engagement”), повідомили ВПС США 8 березня.

Цей контракт послідував за дослідницьким контрактом минулого року та контрактом на $ 2 млн, оголошеним 4 березня для постачання ВПС даних про супутникові зображення та надання доступу до аналітичної платформи даних BlackSky. У рамках контракту на $ 2 млн AFRL використовуватиме дані для досліджень та навчання моделей штучного інтелекту, спрямованих на виявлення та відстеження рухомих об’єктів та цілей з космосу.

Контракт на $ 3,5 млн є першим завданням за контрактом на суму до $ 23 млн, розрахованим на чотири роки, йдеться в заяві представника AFRL.

Компанія BlackSky була обрана для контракту за програмою Space Technology Advanced Research (STAR), яка використовується Дослідницькою лабораторією ВПС США для швидких придбань на підтримку досліджень у галузі космічних технологій.

Замовлення на суму $ 3,5 млн призначено спеціально для того, що AFRL називає «глобальною взаємодією з рухомими цілями», щоб «дослідити корисність комерційних джерел даних і пов’язаних з ними алгоритмів для виявлення рухомих об’єктів глобально та в масштабі».

За словами AFRL, компанія BlackSky та її субпідрядники «використовуватимуть джерела даних різних модальностей у поєднанні з алгоритмами машинного навчання в підході до об’єднання даних для вдосконалення комерційних можливостей виявлення рухомих об’єктів».

Використання супутників для відстеження рухомих цілей стало головним пріоритетом для ВПС США під час переходу від традиційних бортових платформ до систем космічного базування. ВПС США хочуть мати можливість отримувати розвідувальну інформацію у такий спосіб, не ризикуючи пілотованими літаками у ворожому повітряному просторі чи зонах активних бойових дій.

Інша комерційна компанія ДЗЗ, Umbra, також отримала контракти на оцінку використання радіолокаційних супутників для відстеження рухомих цілей.

ЗС США десятиліттями покладалися на оснащені радаром літаки, відомі як JSTARS (Joint Surveillance Target Attack Radar System), для розпізнавання цілей на фоні наземних перешкод.

Використовуючи комерційні супутникові знімки та аналітику, військові намагаються зрозуміти можливості супутників відстежувати діяльність на землі. Тим часом ВПС спільно з Космічними силами та Національним розвідувальним управлінням (National Reconnaissance Office, NRO) працюють над створенням засекреченого угруповання супутників для спостереження за цілями, що рухаються на землі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України