Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія BlackSky виграла оборонний контракт на постачання супутникових даних для навчання моделей ШІ

Супутникові «серійні зображення», отримані у швидкій послідовності, використовуватимуться для підвищення точності моделей ШІ з відстеження рухомих цілей.

Компанія BlackSky, постачальник супутникових зображень і даних космічної розвідки, виграла оборонний контракт на $ 2 млн на постачання даних для навчання моделей штучного інтелекту (ШІ).

Контракт уклав оборонний підрядник Axient від імені Дослідницької лабораторії ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL). Компанія Axient у вересні 2023 року виграла контракт AFRL на суму до $ 25 млн на космічні експерименти.

Axient використовуватиме платформу супутникових зображень та аналізу даних BlackSky для підтримки досліджень і демонстрації технологій, орієнтованих на відстеження рухомих об’єктів з космосу.

Зокрема, ці дослідження будуть «збирати та анотувати тисячі багатокадрових серійних зображень BlackSky для навчання моделей штучного інтелекту з відстеження рухомих цілей для комерційних зображень руху», – повідомила компанія BlackSky 4 березня в прес-релізі.

Багатокадрові серійні зображення, зроблені супутниками, являють собою сукупність послідовних кадрів, знятих супутниками протягом короткого періоду часу, як правило, секунд. Використовуючи ці дані, експерименти AFRL намагатимуться точніше ідентифікувати рухомі об’єкти з космосу та розпізнавати закономірності змін на знімках.

«Очікується, що ця фундаментальна робота допоможе скоротити час на розробку алгоритмів рухомих цілей для інших відповідних ініціатив, орієнтованих на клієнтів», – сказав Патрік О’Ніл, головний технічний директор BlackSky.

Багатокадрові серійні зображення збираються у швидкій послідовності під час одного проходу супутника над областю інтересу. «З кількома кутами огляду, знятими за лічені секунди, серійні зображення можна використовувати для створення тривимірних об’ємних продуктів і дуже точної аналітики виявлення руху», – заявили в компанії.

Контракт передбачає доступ до платформи BlackSky Spectra®, призначеної для постановки завдань супутникам і аналітики.

У вересні 2023 року AFRL, розташована на авіабазі Кертленд, Нью-Мексико, надала компанії Axient, що базується в Хантсвіллі, штат Алабама, замовлення на суму $ 25 млн на «комплексні космічні експерименти», які будуть проводитися протягом наступних трьох років. У листопаді 2023 року компанія Axient надала BlackSky замовлення на суму $ 2 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України