Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія AT&T надає підтримку реалізації послуг прямого супутникового доступу до смартфонів

Компанія AT&T готова надати додаткові кошти, щоб допомогти реалізувати плани компанії AST SpaceMobile щодо створення супутникового угруповання для прямого доступу до смартфонів.

AST SpaceMobile залучила $ 155 млн від AT&T та інших інвесторів у січні, але оператор супутників потребує додаткового капіталу, щоб забезпечити глобальне підключення до мережі 5G для телефонів та інших пристроїв поза зоною покриття стільникових вишок.

Хоча AT&T є консервативною компанією, яка зазвичай не надає венчурного фінансування, Кріс Самбар, керівник мережі американського телекомунікаційного гіганта, заявив 20 березня, що її інвестиції в AST SpaceMobile, ймовірно, не будуть останніми.

За його словами, AT&T в захваті від потенціалу послуги, спрямованої на надання «текстових повідомлень, голосового зв’язку та справжніх широкосмугових можливостей» у всьому світі для немодифікованих телефонів, які вже є в обігу.

За даними AST SpaceMobile, швидкість завантаження близько 14 мегабіт на секунду була досягнута в ході тестів зі звичайними телефонами у вересні з використанням BlueWalker-3, прототипу масою 1500 кг, який знаходиться на низькій навколоземній орбіті вже майже 2 роки.

Перші 5 комерційних супутників BlueBird компанії AST SpaceMobile, подібних за розміром до BlueWalker-3 і відомих як Block 1, планується запустити разом на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX у найближчі місяці.

Супутники BlueBird Block 2, які зараз розробляються, будуть удвічі більші за супутники Block 1 і матимуть у 10 разів більше потужності.

Компанія AST SpaceMobile заявила, що для забезпечення постійного покриття в Сполучених Штатах необхідно від 45 до 60 супутників, але не уточнила, коли компанії планують почати надавати повні комерційні послуги в країні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України