Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Agile Space виграла контракт на розвиток концепціїмобільного центру інтеграції супутників

Мобільний центр інтеграції супутників, розроблений стартапом Agile Space, виграв контракт від ВПС США на подальший розвиток концепції.

Технологічний підрозділ ВПС США SpaceWERX присудив компанії контракт на другий етап досліджень за програмою Small Business Innovation Research (SBIR Phase 2) за її «Мобільний Центр Обробки Корисного Навантаження» (Mobile Payload Processing Center).

Agile Space була однією з 19 компаній, які одержали контракти SBIR на другу фазу в рамках так званого Tactically Responsive Space Challenge, програми, спрямованої на використання технологій приватного сектора для прискорення космічних місій.

19 переможців поділили близько $ 34 млн фінансування програми.

Agile Space, зі штаб-квартирою в Дуранго, штат Колорадо, залучила $ 13 млн минулого року, і одним із її інвесторів є Lockheed Martin Ventures.

Мобільний центр обробки корисного навантаження призначений для інтеграції супутників на вимогу та підготовки їх до запуску.

Потужності центру розташовуються у транспортному контейнері довжиною 40 футів, який поміщається на вантажівку з бортовою платформою та розширюється, щоб забезпечити понад 500 квадратних футів (понад 46 м2) безпечного робочого простору у чистому приміщенні. «Він забезпечує велику чисту, безпечну та надійну робочу зону для кількох операторів, які можуть одночасно працювати з великими корисними навантаженнями», – сказала Кара Грубіс, віце-президентка з розробки компанії Agile Space.

Вона сказала, що мобільний центр спочатку був розроблений для підтримки послуг з тестування ракетних двигунів у пустелі Мохаве. «Ми виявили, що такий блок дуже легко можна адаптувати [для виконання різних завдань]», – сказала Кара Грубіс.

Капітан Джордж Ебервайн, програмний менеджер офісу програми Space Safari, що спонсорував Tactically Responsive Space Challenge, сказав, що мобільний центр обробки корисного навантаження «може забезпечити гнучкість Космічних сил США у часи, коли традиційні рішення можуть бути скомпрометовані».

Представники Космічних сил США висловили занепокоєння з приводу нестачі інфраструктури для обробки супутників і підготовки їх до запуску, що створює перешкоду, яка уповільнює темпи запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України