Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Aerospacelab збудує перший навігаційний супутник компанії Xona Space

Бельгійський стартап Aerospacelab, який займається виробництвом та експлуатацією невеликих супутників, оголосив про нове партнерство з американським стартапом Xona Space Systems.

Відповідно до угоди з Xona Space, оголошеної 19 березня, Aerospacelab уклав контракт на будівництво першого супутника для позиціонування, навігації та синхронізації часу (positioning, navigation and timing, PNT) для американського стартапу.

Xona Space розробляє комерційну послугу PNT через угруповання супутників на низькій навколоземній орбіті. Компанія планує пропонувати цю послугу як резервну опцію до PNT, що надається Глобальною системою позиціонування (Global Positioning System, GPS).

Супутник Xona буде виготовлено на майбутньому підприємстві Aerospacelab у Сполучених Штатах. Конкретне місце розташування та терміни відкриття виробничих потужностей будуть оголошені найближчим часом.

Укладений контракт із Xona Space не передбачає опцій на будівництво додаткових супутників за межами початкової угоди, проте компанії обговорили цю можливість як потенційний наступний етап співпраці.

Заснована в 2018 році компанія Aerospacelab вже запускала супутники на орбіту в рамках свого бізнесу у галузі дистанційного зондування. Серед клієнтів компанії в США є Albedo, стартап з дистанційного зондування, який планує створити угруповання з оптичними і тепловізійними формувачами зображень на дуже низькій навколоземній орбіті.

Невеликий супутник для Xona Space буде збудовано на основі супутникової шини під назвою VSP (Versatile Satellite Platform – «універсальна супутникова платформа»), що використовувалася для створення шести космічних апаратів, які зараз знаходяться на орбіті. Xona Space Systems надасть корисне навантаження PNT для інтеграції у платформу Aerospacelab.

Відповідно до угоди Aerospacelab також допоможе Xona Space в отриманні необхідної ліцензії супутникового оператора і підтримуватиме операції із запуску протягом двох років.

Xona Space, що базується в Каліфорнії, розробила свій сервіс PNT для безпілотних автомобілів і дронів, але компанія бачить нові можливості на ринку оборони, оскільки американські військові шукають альтернативи GPS.

Венчурний підрозділ Lockheed Martin, компанії, що виробляє супутники GPS для міністерства оборони, є інвестором у Xona Space. Стартап з PNT заявив, що планує протягом наступних кількох років розпочати будівництво угруповання із 250-300 невеликих супутників на низькій навколоземній орбіті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України