Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Командувач Космічним командуванням США попереджаєпро «вікно вразливості» в супутниковому захисті

Виступаючи перед Комітетом Сенату США зі збройних сил, генерал Стівен Вайтінг, командувач Космічним командуванням США, попередив, що в найближчі кілька років США зіткнуться з «вікном уразливості» для захисту критично важливих космічних об’єктів від потенційної агресії.

На слуханнях 29 лютого разом з генералом Ентоні Коттоном, командувачем Стратегічним командуванням США, Стівен Вайтінг виділив Китай і Росію як головні загрози, з якими зіткнеться космічна архітектура США в найближчому майбутньому через їхню триваючу розробку протисупутникової зброї.

Космічне командування США, створене в 2019 році в Колорадо-Спрінгс, є бойовим командуванням Міністерства оборони, яке відповідає за космічні операції. Його завданням є моніторинг космічної активності та загроз, підтримка військових підрозділів США та їхніх союзників за допомогою космічних можливостей, таких як зв’язок і спостереження, а також реагування на кризи, що стосуються космічної сфери.

«Дії КНР і росії перетворили космос на сферу суперечливих бойових дій», – заявив Стівен Вайтінг законодавцям.

Основне занепокоєння викликає зростання кількості китайських супутників спостереження. Станом на січень 2024 року КНР розгорнула флот з 359 розвідувальних супутників, сказав Стівен Вайтінг, «більш ніж утричі збільшивши свої можливості збирання даних на орбіті з 2018 року».

«Китай значно збільшив свою здатність контролювати, відстежувати та націлюватися на сили США та союзників як на землі, так і на орбіті, – додав Стівен Вайтінг. – Росія також продовжує розвивати, випробовувати та демонструвати свої протикосмічні можливості, незважаючи на те, що не досягла своїх військових цілей після вторгнення в Україну».

Стівен Вайтінг зазначив, що наземна війна, яка триває в Україні, виявила залежність військових від космічних і супутникових послуг, таких як зв’язок і навігація. «Війна росії в Україні зробила космос незамінним інструментом наземної війни», – сказав він.

Але найбільшим довгостроковим пріоритетом для Пентагону є випередження Китаю, наполягав Стівен Вайтінг. «КНР неймовірно швидко рухається в космосі. Америка повинна швидко збільшити своєчасність, якість і кількість наших критично важливих національних систем космічної та протиракетної оборони, щоб відповідати швидкості Китаю та підтримувати нашу перевагу».

Зазначаючи, що Космічне командування США минулого року досягло «повної оперативної готовності» (“full operational capability”, FOC), Стівен Вайтінг застеріг, що це не означає наявність переважаючих можливостей космічної оборони. Досягнення FOC означає, що командування має структуру та процеси для роботи, але це не означає, що воно має достатні можливості за всіма напрямками, щоб відповідати темпу, з яким потенційні супротивники просувають свої програми космічної зброї.

Стівен Вайтінг сказав, що Космічне командування США визначило перелік вимог, які необхідно профінансувати та виконати для створення стійкої супутникової архітектури, досконаліших космічних датчиків, сучасних систем радіоелектронної боротьби та кіберзахисту космічних мереж. За його словами, цільовою датою запровадження цих нових можливостей є 2027 рік.

«За відсутності зобов’язань щодо довгострокових інвестицій у ці комплексні вимоги ми ризикуємо поступитися перевагою нашим головним стратегічним конкурентам у космічній сфері», – сказав він. – Наші сили сьогодні оптимізовані для сприятливого (неконфронтаційного) космічного середовища».Стівен Вайтінг додав, що поки ці інвестиції не будуть зроблені і програми не будуть реалізовані, існує «вікно вразливості».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України