Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Зондуючу ракету TEXUS 60 запущено для проведення експериментів в умовах мікрогравітації

Ракета TEXUS 60, виготовлена компанією Airbus, була успішно запущена 24 березня з космічного центру Есрейндж у Кіруні, Швеція. Ракета досягла апогею в 251 км і забезпечила 362 секунди перебування в умовах мікрогравітації. Корисне навантаження на борту включало два експерименти для Німецького аерокосмічного центру (DLR) під назвою Simona та GECO, а також спільний експеримент DLR та японського космічного агентства JAXA під назвою Phoenix 2.

Протягом шестихвилинного періоду мікрогравітації за допомогою Simona було проведено експеримент з вивчення специфічних реакцій рідких сплавів в умовах мікрогравітації для покращення передових матеріалів для підшипників автомобільних двигунів. З іншого боку, GECO зафіксувало взаємодію кальцію в рослинах в умовах мікрогравітації, щоб розширити знання про вирощування рослин і, наприклад, забезпечити джерело їжі в космосі. Крім того, Phoenix 2 виконав поглиблене дослідження взаємодії крапель під час мимовільного займання кількох крапель палива, що надасть дані для кращого розуміння процесу горіння розпиленої рідини.

Раніше ракета TEXUS 59 також успішно стартувала з Есрейнджа 15 лютого, маючи на борту два експерименти Європейського космічного агентства (ESA), Safari і T-REX, і один експеримент DLR, Topoflame. Topoflame мав на меті зрозуміти ідеї пожежної безпеки в космічних польотах астронавтів, вивчаючи поширення полум’я вздовж твердого палива. Заплановані місії з дослідження космосу викликають занепокоєння щодо пожежної безпеки та розповсюдження вогню в умовах зниженої гравітації. Запуски зондуючих ракет представляють собою подвійний успіх, створюючи величезну кількість даних для підтримки вчених.

Компанія Airbus відповідає за розробку ракет TEXUS (Technological Experiments in Zero Gravity), від концепції місії та закупівлі двигуна до відновлення даних. Інженери компанії розробляють, інтегрують і тестують експериментальне обладнання та створюють експериментальні концепції у співпраці з клієнтами та науковими групами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України