Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Злітний модуль китайської місії Chang’e-6 завершив стикування зі службовим модулем на місячній орбіті

6 червня злітний апарат пристикувався до службового модуля Chang’e-6, що стало важливим кроком на шляху до доставки перших зразків ґрунту зі зворотного боку Місяця на Землю.

Китайське державне космічне управління (China National Space Administration, CNSA) повідомило, що зближення та стикування на місячній орбіті було завершено о 02:48 за східним часом (06:48 UTC) 6 червня. Передача контейнера з місячним матеріалом до модуля, що повернеться на Землю, була завершена о 03:24 ранку.

Пізніше орбітальний апарат, або службовий модуль, Chang’e-6 відокремиться від злітного модуля, який потім буде зведено з орбіти Місяця. Службовий модуль залишатиметься на місячній орбіті близько двох тижнів, очікуючи вікна для повернення на Землю. Орієнтовно 25 червня він випустить капсулу, що повертається, яка приземлиться з місячними зразками на території автономного району Внутрішня Монголія на Півночі Китаю.

Автоматизована операція зустрічі та стикування на місячній орбіті є вже другою подібною операцією після місії Chang’e-5 у 2020 році. Шлях стикування, а не пряме повернення, відображає аспекти профілю американської місії Apollo і є застосовною практикою та досвідом для планів Китаю відправити астронавтів на Місяць до кінця десятиліття.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України