Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Домініканська Республіка розглядає можливість створення власного комерційного космодрому

Домініканська Республіка розпочала дослідження можливостей створення комерційного космодрому поблизу екватора.

Компанія Launch on Demand, що базується у Флориді та спеціалізується на ліцензуванні запусків і наданні технічних послуг, 22 травня оголосила про укладення контракту на проведення шестимісячного дослідження з Національним розвідувальним управлінням (DNI), нещодавно реорганізованим органом національної безпеки Домініканської Республіки.

Бертон Кетледж, генеральний директор Launch on Demand, сказав, що дослідження буде зосереджено на районі Ов’єдо на півдні острівної держави і охоплюватиме аналіз польотних коридорів, оцінку кліматології, оцінку фізичної безпеки, вплив на повітряний і морський простір, а також усунення конфліктів частот (frequency deconfliction).

«Як і багато інших країн, Домініканська Республіка розглядає доступ до космосу зі своєї суверенної території як одне з найважливіших завдань національної безпеки», – сказав Бертон Кетледж.

За його словами, в рамках цього дослідження буде вивчено можливості вертикального запуску орбітальних і суборбітальних місій, що дасть змогу країні покращити найважливіші можливості супутникового моніторингу та спостереження для вирішення проблем нелегальної міграції, наркоторгівлі та захисту навколишнього середовища.

«Угода з DNI зосереджена на проблемах національної безпеки у короткостроковій перспективі, але має намір швидко розширюватися, щоб підтримати комерційну космічну галузь у Латинській Америці, – зазначив Бертон Кетледж. – Мис Канаверал і Космічний центр Кеннеді вичерпують свої можливості, і компанії, що займаються запуском, шукають економічно ефективне і безпечне місце, яке забезпечить доступ до космосу поблизу екваторіальної зони».

До заснування компанії Launch on Demand у 2018 році Бертон Кетледж був командиром оперативної групи 45-го космічного крила ВПС США, що управляє станцією ВПС Cape Canaveral і ракетним полігоном Eastern Range.

За словами аналітика компанії BryceTech Філа Сміта, крім підвищення престижу країни та уникнення залежності від інших держав, вітчизняні космодроми можуть допомогти захистити орбітальні, суборбітальні та ракетні випробувальні місії від сторонніх очей.

Космопорт також може бути частиною ширшого партнерства з іншими країнами в рамках ширшої стратегії, додав Філ Сміт, вказавши на те, що Перу зміцнює зв’язки зі Сполученими Штатами, щоб протистояти китайському проникненню.

Космопорти є важливим координаційним центром у розробці політики і нормативно-правової бази для підтримки космічної галузі, що сприятливо позначиться на авіації, безпілотниках та інших суміжних секторах.

Крім стартових майданчиків, у космопортах зазвичай розташовуються центри досліджень і розробок, вищої освіти і тестування, зазначив Філ Сміт.

Космопорти також можуть допомогти перепрофілювати занедбані або приховані активи, такі як стара авіабаза або ракетний полігон.

Згідно з останніми даними BryceTech, у світі існує ще 31 космодром і близько 56 майданчиків, придатних для здійснення суборбітальних та/або орбітальних запусків.

За словами Бертона Кетледжа, наразі компанія Launch On Demand проводить аналогічні техніко-економічні дослідження для трьох інших клієнтів: Двоє з них розглядають можливість створення космодрому в Аризоні, і ще один клієнт планує будівництво за межами США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України