Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Болгарська компанія EnduroSat отримала замовлення на створення першого супутника Ботсвани

3 липня європейська компанія EnduroSat, що спеціалізується на створенні кубсатів, оголосила про плани створення першого супутника для Ботсвани у співпраці з університетом з цієї країни, розташованої на півдні Африки.

EnduroSat повідомила, що інженери з Міжнародного університету науки та технологій Ботсвани (Botswana International University of Science and Technology, BIUST) приєднуються до команди виробника в Болгарії для створення супутника BOTSAT-1 на основі стандартної триблокової (3U) структури кубсата.

Супутник BOTSAT-1, на якому буде встановлена гіперспектральна сенсорна система для збору даних про склад ґрунту з метою підтримки гірничодобувної та сільськогосподарської галузей країни, заплановано до запуску в рамках місії SpaceX Transporter-13, яка відбудеться не раніше лютого 2025 року.

Представник EnduroSat повідомив, що сенсор матиме просторову роздільну здатність 32 м на висоті 500 км та смугу охоплення 32 км. Збір даних у видимій та ближній інфрачервоній (visible and near-infrared, VNIR) частинах спектру, відбитих від поверхні Землі, дозволить виявляти матеріали та надавати інформацію про рослинність, якість води та повітря.

Згідно з даними Адміністрації міжнародної торгівлі уряду США (U.S. government’s International Trade Administration), Ботсвана є найбільшим у світі виробником алмазів за вартістю, і на цей сектор припадає трохи менше третини валового внутрішнього продукту країни.

Проте спад на світовому ринку необроблених алмазів підштовхує Ботсвану до диверсифікації своєї економіки.

Уряд Ботсвани фінансує BOTSAT-1, який, за словами EnduroSat, є частиною ширшої мети щодо побудови космічного центру в країні та використовуватиме свою кваліфікаційну програму з космічної інженерії та технологій, яка має розпочатися в жовтні.

«BIUST вже інвестував у розробку власного обладнання, включаючи… наземні станції, – сказав представник EnduroSat, – тому синергія освітніх програм [є] одним із наших спільних пріоритетів у рамках цієї місії. BOTSAT-1 є першим кроком до впровадження практичної космічної освіти для залучення та навчання регіональних талантів».

Інженери з BIUST повинні допомогти завершити складання BOTSAT-1 та інтеграцію корисного навантаження в Софії, столиці Болгарії. BIUST також керуватиме супутником з Ботсвани за допомогою програмного забезпечення для операцій, розробленого EnduroSat.

Компанія EnduroSat запустила свій перший супутник у 2018 році та повідомила, що на сьогоднішній день доставлено 60 космічних апаратів.

План щодо запуску BOTSAT-1 з’явився на тлі того, що все більш доступні та гнучкі супутники дозволяють ширшому колу країн приєднатися до космічного співтовариства, що раніше було доступне в першу чергу для багатих країн.

Перший супутник Сенегальського космічного агентства (Senegal space agency) планується запустити пізніше цього місяця в рамках спільної місії Transporter-11 компанії SpaceX.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України