Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап Xona Space Systems залучив $ 19 млн інвестиційна послуги супутникової навігації

Xona Space Systems, каліфорнійський стартап, що розробляє послуги супутникової навігації, 8 травня оголосив про те, що зібрав $ 19 млн у раунді фінансування серії A.

Раунд фінансування очолили компанії Future Ventures та Seraphim Space. До раунду також приєдналися нові інвестори NGP Capital, Industrious Ventures, Murata Electronics, Space Capital і Aloniq.

Xona розробляє комерційну службу позиціонування, навігації та синхронізації часу (positioning, navigation and timing, PNT) за допомогою угруповання супутників на низькій навколоземній орбіті. Компанія планує запропонувати цю послугу як альтернативу або резервну копію глобальної системи позиціонування (Global Positioning System, GPS).

«Це фінансування буде використано для прискорення розгортання низькоорбітальної супутникової мережі Xona», – сказав Брайан Меннінг, виконавчий директор і співзасновник компанії.

За його словами, Xona планує розпочати бета-тестування своєї супутникової служби під назвою Pulsar, призначеної для забезпечення точного наведення для автономних транспортних засобів.

«Штучний інтелект і автоматизація – це майбутнє, – сказав він. – Наша служба Pulsar прагне стати для цих галузей тим, чим Полярна зірка була для людства в попередні століття».

За словами Роба Десборо, генерального партнера Seraphim Space, альтернативи GPS користуються великим попитом. «Після півстоліття використання наша залежність від GPS є абсолютною. Збої можуть завдати величезної шкоди світовій економіці, у той час як удосконалення відкриває цілі нові галузі. Чекати, поки GPS вийде з ладу або коли ворожі сили будуть підробляти сигнали GPS, не є варіантом для нашої безпеки чи комерційної індустрії».

Компанія Xona виграла контракти ВПС США на проведення військових досліджень. Ще одним інвестором компанії є Lockheed Martin Ventures.

«Понад десять років ми шукали наступну велику космічну компанію, яка матиме трансформаційний вплив на світ, – сказав Стів Юрветсон, співзасновник і керуючий партнер Future Ventures. – Xona створює потужну, точну та захищену платформу для глобальних геолокаційних послуг».

За його словами, значна частина економіки, від автономних транспортних засобів до карт і відстеження активів, покладається на космічну навігацію. «З поточними пропозиціями сигнали слабкі, тому їх легко втрачати в будівлях, міських районах і зонах із перешкодами».

Стів Юрветсон зазначив, що супутники Xona зможуть забезпечити «більш надійне та потужне рішення, ніж поточні системи, що працюють на вищих орбітах, зберігаючи при цьому сумісність з обладнанням кінцевого користувача».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України