Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Американський стартап Apex залучив $ 95 млн для збільшення виробництва супутникових платформ

Стартап із виробництва супутників Apex залучив $ 95 млн, що дозволить йому збільшити виробництво супутникових платформ для задоволення зростаючого попиту, особливо з боку клієнтів, що займаються питаннями національної безпеки.

Компанія, що базується в Лос-Анджелесі, 12 червня оголосила про раунд серії B, який очолив XYZ Venture Capital, ранній інвестор Apex, і CRV, новий інвестор. Також у раунді взяли участь кілька існуючих і нових інвесторів, від фондів венчурного капіталу до приватних осіб.

Компанія використає кошти як для прискорення виробництва своєї супутникової платформи Aries, яка була запущена у першу демонстраційну місію в березні, так і для розробки більших моделей під назвами Nova і Comet. Aries – це 100-кілограмова платформа, призначена для перевезення до 150 кг корисного навантаження, у той час як Nova має удвічі більшу місткість, а Comet буде підтримувати корисне навантаження до 500 кг. Усі три платформи, за твердженням Apex, є «продукованими» (“productized”), тобто можуть бути виготовлені у великих обсягах і налаштовані відповідно до вимог клієнтів.

«Нам потрібно було прискорити темпи нарощування виробництва Aries, а також перенести дату випуску Nova, тому ми вирішили залучити додатковий капітал, – сказав Ян Сіннамон, виконавчий директор Apex. – Нам дуже пощастило, що ми зібрали набагато більше грошей, ніж планували спочатку».

Фінансування дозволить Apex розпочати виробництво платформ Nova у 2025 році, дві з яких, як очікується, будуть побудовані та запущені того ж року. Це дозволить задовольнити попит, який компанія бачить з боку урядових установ США, особливо у сфері національної безпеки. Цей попит зріс після березневого запуску першого супутника Aries.

Цей зростаючий інтерес клієнтів до продукції компанії також привернув інвесторів. «Раунд фінансування відбувся дуже-дуже швидко», – сказав Ян Сіннамон, зазначивши, що на це знадобилося близько двох місяців.

За його словами, компанія планує подвоїти свій штат приблизно до 100 співробітників до кінця року, причому основна частина нових посад буде в інженерній та виробничій сферах. Він заявив, що новий завод компанії “Factory One” у Лос-Анджелесі може збільшити виробництво платформ Aries і Nova приблизно до 100 одиниць на рік.

Ян Сіннамон додав, що компанія також використає певну частину фінансування для зміцнення ланцюжків постачання та налагодження виробництва деяких компонентів власними силами. «Ми завжди вважаємо за краще мати можливість працювати з постачальниками, але деякі з наших постачальників дуже відверті з нами і заявляють, що за певного обсягу замовлення вони просто не зможуть виробляти у необхідній кількості», – сказав він, не визначивши конкретні компоненти, в ланцюжку постачання яких можуть виникнути проблеми.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України