Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Австрійський космічний форум розпочинає «Марсіанську місію» у Вірменії

Австрійський космічний форум (OeWF) у співпраці з Вірменським космічним агентством 12 березня розпочне у Вірменії місію аналогового моделювання діяльності на Марсі (Mars analog simulation) AMADEE-24.

Дуже цінне і здебільшого унікальне обладнання місії вже прибуло на полігон біля села Армаш, Вірменія. Шість аналогових астронавтів – дві жінки, четверо чоловіків з Австрії, Німеччини, Італії, Нідерландів та Іспанії – працюватимуть ізольовано з 12 березня по 5 квітня 2024 року для підготовки майбутніх астронавтичних місій на Марс. Понад 200 науковців з 26 країн залучені до цієї міжнародної ініціативи.

Шість аналогових астронавтів житимуть і працюватимуть у спеціально розробленому для них середовищі існування. Вони залишатимуть середовище існування лише в прототипі марсіанського скафандра OeWF. Під час місії зв’язок з Центром підтримки місії у Відні, Австрія, буде можливий лише з 10-хвилинною затримкою, щоб змоделювати відстань від Землі до Марса. Проводячи експерименти в галузі людського фактора, робототехніки та геології, аналогові астронавти використовуватимуть безпілотник і роботизовані транспортні засоби – так звані марсоходи – для дослідження та картографування навколишнього середовища, відбору зразків ґрунту та транспортування важких вантажів.

Під час місії аналогові астронавти будуть відрізані від зовнішнього світу, тому їм доведеться покладатися виключно на свою команду для виконання своїх завдань і вирішення виникаючих проблем. На місці їх підтримуватиме група спеціалістів, які забезпечать безпеку екіпажу та візьмуть на себе будь-які необхідні ремонтні роботи без безпосередньої взаємодії з аналоговими астронавтами.

Австрійський космічний форум транслюватиме останню годину перед початком місії в прямому ефірі з полігону у Вірменії та Центру підтримки місії у Відні, Австрія. Вчені та учасники місії проллють більше світла на цілі та завдання аналогових досліджень та особливості місії AMADEE-24. Головним моментом прямої трансляції стане початок місії, коли аналогові астронавти увійдуть у своє середовище проживання та закриють двері.

Моделювання діяльності людини й роботів на поверхні Марса в земних аналогах перетворилася на ефективний інструмент для розробки архітектур дослідницьких місій. Вони допомагають зрозуміти переваги та обмеження майбутніх планетарних місій людини, стаючи додатковою цінністю для розвитку дистанційних наукових операцій, допомагаючи зрозуміти обмеження та можливості технологій та робочих процесів.Випробувальний майданчик у марзі (області) Арарат був обраний через геологічну та топографічну схожість з Марсом.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України