Згідно квартального звіту Euroconsult, китайський космічний сектор демонструє лідируючі темпи відновлення після коронавірусу

Провідна міжнародна консалтингова та маркетингова компанія Euroconsult у своєму новому квартальному звіті з аналізу китайського космічного ринку стверджує, що після рекордного комерційного фінансування космічної галузі Китаю у 2021 році, вона демонструє подальше зростання.

Протягом останніх 7 років у китайському космічному секторі спостерігається швидка комерціалізація, де створено понад 100 компаній, а приватні космічні організації залучили близько 40 млрд ієн ($ 6,5 млрд). Незважаючи на те, що вони все ще становлять невеликий відсоток від щорічних доходів державних гігантів космічної галузі, ці цифри зростають, а підтримка комерціалізації у Китаї посилюється.

Плани Китаю розмістити космічну станцію на низькій навколоземній орбіті добре відомі, але темпи розвитку приватного сектору країни та деталі навколо урядової космічної стратегії набагато менш зрозумілі з різних причин, включаючи доступність та мовний бар’єр. У звіті Euroconsult вказуються ключові події в країні, де на даний час працює понад 15 приватних компаній, що орієнтовані на надання пускових послуг, на долю яких приходиться близько половини фінансування, отриманого за останні 7 років. Протягом того ж періоду часу, ДЗЗ та виготовлення супутників отримали майже 20% загального фінансування. Останнє було посилене завдяки Комісії з національного розвитку та реформ Китаю (NDRC), яка додала супутниковий Інтернет до свого списку «Нові інфраструктури», надаючи посилену підтримку.