Головна » Новини » Японське агентство аерокосмічних досліджень анонсувало дизайн нової ракети-носія Н3

Японське агентство аерокосмічних досліджень анонсувало дизайн нової ракети-носія Н3

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) оголосило 21 січня про зовнішній дизайн нової ракети-носія H3, перший запуск якої запланований у поточному році. Беручи до уваги прийняття замовлень на запуск зарубіжних супутників, логотип країни був змінений з «NIPPON», використовуваного на основний ракеті H2A, на «JAPAN».

Ракета H3 – покликана згодом замінити основні діючі ракети H2A та H2B. В залежності від варіанту конфігурації на першому ступені може бути додатково встановлено до 4 твердопаливних прискорювачів SRB-3. Це наступне покоління прискорювача SRB-A, який використовується на ракетах H2A та H2B, а також в якості першого ступеня ракети-носія «Епсілон».

Після спрощення конструкції ракети вартість запуску оцінюється на рівні близько 5 млрд ієн (близько $ 48 млн), що становить половину вартості запуску на ракеті H2A. Менеджер проекту JAXA Окада Масаши повідомив: «Це відточена і лаконічна система. Дизайн також виключає зайві деталі». Він сказав, що час запуску ще не визначено.

Спочатку планувалося запустити H3 у 2020 році, але JAXA оголосило у вересні минулого року про перегляд терміну запуску через відмову основного прискорювача.

У Космічному центрі Танегасіма проводяться роботи по збірці компонентів ракети. Кількість робочих днів, необхідних для підготовки H3 до запуску, вдвічі менше, ніж у H2A, а кількість операторів буде скорочено до однієї четвертої за рахунок автоматизованих перевірок, щоб підвищити ефективність.

джерело інформації