Головна » Випробування гіперзвукової ракети ВПС США завершились невдачею

Випробування гіперзвукової ракети ВПС США завершились невдачею

Очікувані перші льотні випробування ВПС США прототипу гіперзвукової ракети швидкого реагування повітряного запуску (Air-launched Rapid Response Weapon, ARRW) AGM-183A, завершились невдачею. Повідомляється, що у літака була «проблема», бомбардувальник B-52H 419-ї випробувальної ескадрильї з бази ВПС США Edwards у Каліфорнії «не запустив» зброю.

Випробування було проведено на полігоні Пойнт Мугу в Тихому океані біля узбережжя Південної Каліфорнії 5 квітня 2021 року. План випробувань передбачав перевірити ефективність реактивного прискорювача ракети, а також здійснити відокремлення імітатора корисного навантаження (бойової частини) ракети. Фактичний політ імітатора бойової частини не планувався, очікувалося, що він розпадеться після відокремлення від прискорювача ракети.

«Випробувальна ракета не змогла завершити програму пуску і була безпечно утримана на літаку, який повернувся до авіабази Edward», – йдеться в офіційному прес-релізі ВПС США.

Раніше ВПС США повідомляли, що ARRW буде потрібно від 10 до 12 хвилин, щоб вразити цілі на відстані 1000 миль (1600 км). Виходячи з цього, очікувана середня швидкість ракети становить від 5000 до 6000 миль на годину, або приблизно від 6,5 до 8 Махів.

Це перше льотне випробування було дуже очікуваним, оскільки з кінця 2020 року його двічі переносили. Повідомлення льотчикам (NOTAM) щодо обмежень повітряного простору поблизу випробувального полігону Пойнт Мугу, які Федеральна авіаційна адміністрація (FAA) почала видавати ще 10 днів тому, свідчило про підготовку до випробувань. Останнє повідомлення NOTAM було оголошено 5 квітня.

Довідково: Планується, що ракета AGM-183A, яка розробляється компанією Lockheed Martin у рамках контракту з Пентагоном вартістю $ 480 млн, може бути поставлена на озброєння у 2022 році.