Великобританія підтримує план США щодо радіолокаційної станції спостереження глибокого космосу

План американських космічних сил розмістити у Великобританії елемент глобальної системи спостереження за космічними кораблями на відстані до 36 000 км від Землі отримав схвалення керівника Королівських ВПС.

За повідомленнями британських ЗМІ, 17 липня в ході візиту до США командувач Королівських ВПС головний маршал авіації Майкл Вігстон заявив, що Великобританія “дуже зацікавлена” в розміщенні елемента удосконаленої радіолокаційної системи спостереження (Deep Space Advanced Radar Capability, DARC), що розробляється Центром космічних і ракетних систем Космічних сил США (Space and Missile Systems Center of the U.S. Space Force).

Передбачається, що новий об’єкт може бути розміщений у Шотландії або ближче до півдня Великобританії на площі близько 1 км2. До його складу будуть входити від 10 до 15 параболічних антен для стеження та від 4 до 6 – для зв’язку. Діаметр кожної супутникової антени становитиме 15 м.

В рамках реалізації програми DARC подібні станції планується розмістити у США (штаті Техас) та в Австралії.

Довідково: Сучасні системи раннього попередження можуть виявляти об’єкти в космосі лише на відстані до 20 000 км від Землі.