Головна » Новини » У Брюсселі розпочала роботу Європейська космічна конференція

У Брюсселі розпочала роботу Європейська космічна конференція

12-13 січня у Брюсселі проходить 13-та Європейська космічна конференція. Напередодні відкриття конференції генеральний директор Європейського космічного агентства (ЄКА) Ян Вернер окреслив основні проблеми, з якими зіткнеться європейська космічна галузь у 2021 році.

Brexit – важливе питання для європейського космічного сектора, оскільки Великобританія є відданим членом ЄКА. Вихід з ЄС ускладнив її відносини з ЄКА: згідно з умовами угоди, підписаної в грудні 2020 року, Великобританія може продовжувати брати участь в програмі спостереження Землі Copernicus як мінімум до 2028 року. Однак вона втрачає доступ до проекту ЄС Galileo та не братиме участі в EGNOS. Британці перестають бути повноправним членом Європейської системи відстеження космічного сміття, але як і раніше мають до неї доступ у якості партнера. Також залишається невирішеним питання участі британських компаній у будівництві космічних апаратів для проектів ЄС.

Проект ЄС щодо загальнодоступного Інтернету. Гарячою темою на Брюссельській космічній конференції стане обговорення планів Європейської комісії створити мережу комунікаційних супутників на низькій навколоземній орбіті, які забезпечать широкосмуговий зв’язок та 5G-інтернет для сільських громад на території всіх країн-членів ЄС. Цю ініціативу очолює комісар з питань внутрішнього ринку Т’єрі Бретон (Thierry Breton). До консорціуму входять Airbus, SES, Arianespace, Eutelsat, OHB, Orange, Telespazio та Thales Alenia Space.

Конкуренція із США та Китаєм. Ключовим напрямком роботи Брюссельської космічної конференції стане обговорення бажання Європи розвивати власний приватний космічний сектор. Наразі такі великі програми, як Galileo та Copernicus, породили велику кількість малих та спеціалізованих космічних стартапів, що продають послуги з доданою вартістю на основі безкоштовних даних цих двох проектів. Однак залишається тенденція намагання створити великі приватні космічні компанії, такі як SpaceX та Planet Labs. Крім того, слід взяти до уваги швидке зростання та амбіції Китаю. Я.Вернер висловив сподівання, що спільна місія ЄКА та NASA Mars Sample Return відбудеться більш надихаючою та вражаючою, ніж китайська з повернення зразків місячного ґрунту, і дасть європейській програмі вкрай необхідний стимул для розвитку.

джерело інформації