Головна » Туреччина пришвидшує реалізацію своєї космічної програми, будуючи нові супутники

Туреччина пришвидшує реалізацію своєї космічної програми, будуючи нові супутники

З прийняттям Турецької національної космічної програми створення турецьких супутників різного призначення прискорилось.

Перший супутник зв’язку Туреччини – TURKSAT 1A – був запущений 24 січня 1994 року, але впав в океан через 12 хвилин 12 секунд через несправність ракети.

Інцидент жодним чином не вплинув на позицію Анкари, і країна продовжувала інвестувати в супутникові технології. 10 серпня того ж року на орбіту був виведений новий телекомунікаційний супутник TURKSAT 1B.

Станом на 8 січня 2021 року кількість активних супутників Туреччини на орбіті Землі досягла семи, що стало можливим завдяки успішному запуску телекомунікаційного супутника п’ятого покоління TURKSAT 5A.

Запуск геостаціонарного супутника зв’язку, який був створений фахівцями Airbus і D&S для потреб Туреччини, був здійснений з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. TURKSAT 5A має запрацювати у другій половині цього року.

Очікується також запуск супутника зв’язку TURKSAT 5B в останньому кварталі 2021 року.

Під керівництвом Науково-дослідного інституту космічних технологій TUBITAK та за підтримки Міністерства промисловості і технологій продовжується робота над проектом нового вітчизняного телекомунікаційного супутника – TURKSAT 6A. Цей супутник планується вивести на орбіту в 2022 році.

Туреччина охоплюватиме Європу, Африку, західні та південні частини Азії, включаючи Індонезію, Росію та Китай у сфері зв’язку зі своїми супутниками TURKSAT.

Створенням 13 грудня 2018 року Турецького космічного агентства країна визначила своє бачення, стратегію, ціль та проекти в галузі космічної політики за допомогою своєї Національної космічної програми, яку в лютому 2021 року опублікував президент Реджеп Таїп Ердоган.

В рамках цієї програми – місія на Місяць. Турецький космічний корабель має на меті досягти Місяця наприкінці 2023 року та здійснити м’яку посадку у 2028 році.

Направлення турецьких вчених на Міжнародну космічну станцію також є однією з цілей. Після навчального процесу буде обрано найбільш успішного кандидата для проведення наукових досліджень у космосі та відправлений у космос до 100-річчя Республіки.

Проте, дві організації, що базуються в США, негативно відреагували на запланований запуск турецького супутника Turksat 5B, заявивши, що це «суттєво поставить під загрозу інтереси національної безпеки США та її зовнішньої політики».

У листі помічнику адміністратора Управління комерційних космічних перевезень Федеральної авіаційної адміністрації(FAA)Уейну Р. Монтейту Американсько-грецька рада (HALC) та Вірменський національний комітет Америки (ANCA) попереджають, що супутник TURKSAT 5B має добре задокументоване військове призначення.HALC та ANCA заявляють, що серія TURKSAT різко розширює зону покриття, пропускну здатність діапазону Кu та наступальний діапазон турецьких військових.

«Схвалення цього запуску істотно поставить під загрозу інтереси національної безпеки та зовнішньої політики США», – відмітили представники цих організацій, закликаючи FAA заблокувати процедуру.