Головна » Туреччина допоможе Угорщині у створенні космічного агентства

Туреччина допоможе Угорщині у створенні космічного агентства

Глава Турецького космічного агентства (TUA) Сердар Хюсейні Йилдирим 4 червня заявив, що найближчим часом планує відвідати Угорщину на запрошення МЗС цієї країни.

Турецький посадовець повідомив, що космічні дослідження в Угорщині координуються угорським Міністерством закордонних справ, та розповів, що на даний час ведеться підготовка до створення космічного агентства.

С. Йилдирим повідомив, що у ході майбутнього візиту відбудеться чергова зустріч у рамках угоди про співробітництво, укладеної між Міністерством промисловості та технологій Туреччини та Міністерством зовнішньої торгівлі Угорщини. Він також надав таку оцінку:

«Ми проведемо переговори як про двосторонню співпрацю, так і про створення Угорського космічного агентства. Ми поділимося своїм досвідом. Туреччина не є членом Європейського космічного агентства (ЄКА). Ось чому ми хочемо розвивати двосторонню співпрацю з країнами, які є членами ЄКА, і роблять спільні заявки на проекти. Ми отримали запрошення від Італії, Франції та Великобританії, ми також відвідаємо ці країни та запросимо їх до себе».

Заявивши, що ці зустрічі будуть сприяти досягненню цілей Національної космічної програми і відкриють шлях для передачі технологій, С. Йилдирим відмітив, що це потрібно для швидкого подолання розриву Туреччини з розвиненими країнами.