Супутниковий Інтернет не забезпечує безпеку мереж зв’язку суден та літаків

Вже більше ніж десять років, як дослідники продемонстрували серйозні недоліки в конфіденційності та безпеці в супутникових Інтернет-послугах. Незахищеність супутникового Інтернету дозволяє зловмисникам прослуховувати та іноді підробляти дані, отримані мільйонами користувачів за тисячі миль. Все, що для цього потрібно – обладнання, яке коштує $300.

Очікувалося, що до 2020 року, у зв’язку з популярністю супутникового Інтернету, провайдери виправлять ці недоліки, але цього не відбулось.

На брифінгу, який відбувся 05.08.2020 р. на конференції з безпеки «BlackHat» (https://www.blackhat.com/), дослідник з Оксфорда Дж. Павур представив висновки, які показують, що супутниковий Інтернет не забезпечує безпеку мільйонів людей, незважаючи на те, що провайдери застосовують нові технології.

Протягом декількох років він, перебуваючи у материковій Європі, вів спостереження за сигналами 18 супутників, що використовуються для управління кораблями та літаками на площі 100 млн. кв. км, від США до Індії та Китаю. Те, що він виявив, дуже небезпечно.

Перехоплення незашифрованих навігаційних карт, інформація про збої обладнання у відкритому морі та використання незахищених серверів становлять небезпеку для користувачів. У поєднанні з використанням небезпечних каналів зловмисник може підробляти морські дані, або використовувати ці дані для планування агресивних дій.

«Мета мого дослідження – виявити цю унікальну динаміку, яку створюють фізичні властивості космосу для кібербезпеки, і це сфера, яка недостатньо вивчена», – відмітив дослідник. «Багато людей думають, що супутники – це просто звичайні комп’ютери, які знаходяться трохи далі, але є багато відмінностей. Якщо ми зрозуміємо ці відмінності, ми зможемо забезпечити захист важливих систем управління».

джерело інформації

джерело інформації