Головна » Сенат США ухвалив законопроект з інновацій для протидії Китаю

Сенат США ухвалив законопроект з інновацій для протидії Китаю

8 червня Сенат США ухвалив законопроект, направлений на протидію конкуренції з боку Китаю за рахунок збільшення фінансування науки і технологій. Ухвалений Закон США про інновації та конкуренцію (United States Innovation and Competition Act, USICA) передбачає виділення на дослідження та розробки понад $ 170 млрд.

За словами лідера більшості в сенаті Чака Шумера, цей закон представляє найбільші інвестиції у наукові дослідження та технологічні інновації «за покоління».

Після схвалення Сенатом законопроект буде направлений до Палати представників, яка раніше вже прийняла іншу версію цього закону. Тепер доведеться узгодити два законопроекти, перш ніж закон направлять до Білого дому на підпис президента.

Президент США Джо Байден сказав, що його «надихнуло» прийняття Сенатом Закону про інновації.

«Ми беремо участь в змаганні за перемогу в 21 столітті, і стартовий постріл вже прозвучав», – сказав Байден. «Оскільки інші країни продовжують інвестувати в свої власні дослідження і розробки, ми не можемо ризикувати відставати. Америка повинна зберегти свої позиції найбільш інноваційної і продуктивної нації на Землі».

Положення зазначеного закону спрямовані на підтримку низки технологічних областей, у яких США відстали від китайських конкурентів.

В анотації до закону Сенату зазначається, як Китай «агресивно інвестує понад $ 150 млрд» у виробництво напівпровідників, щоб контролювати передові технології.