Головна » «Роскосмос» може втратити мільярдний контракт на запуск супутників через санкції

«Роскосмос» може втратити мільярдний контракт на запуск супутників через санкції

«Роскосмос» очікує санкцій, спрямованих на те, щоб позбавити російську держкорпорацію нового контракту з OneWeb на запуск супутників зв’язку.

Про це гендиректор «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив на слуханнях в Держдумі, присвячених санкціям країн Заходу проти РФ.

«Після виведення першого покоління даної системи, нам, очевидно, директивно заборонять це робити, і контракт поїде до товариша Маска», – сказав Рогозін. Він підкреслив, що санкції, введені проти РФ, не можуть допомогти в розвитку економіки країни.

«Санкції мені особисто заважають. Я з ними ніколи не погоджуся і не буду робити лицемірних заяв з приводу того, як це добре», – сказав Рогозін.

При цьому глава «Роскосмосу» назвав «безглуздими» заяви про те, що санкції допомагають розвивати економіку. «Тому що національну економіку треба розвивати незалежно від санкцій – це пріоритет керівництва країни», – сказав Рогозін.

У червні 2015 року «Роскосмос» уклав контракт з компанією Arianespace на 21 комерційний запуск 672 супутників зв’язку британської компанії OneWeb на ракетах-носіях «Союз-2» з космодромів «Байконур», «Східний» і Куру у французькій Гвіані. Вартість контракту становила $ 1,2 млрд.

9 квітня 2021 року «Роскосмос» і OneWeb провели переговори на «Байконурі» про укладення нового контракту на запуск другого покоління апаратів компанії.