Головна » Росія продовжує обговорення з Китаєм співпрацю у дослідженні Місяця

Росія продовжує обговорення з Китаєм співпрацю у дослідженні Місяця

Російська державна корпорація «Роскосмос» передбачає додаткові переговори з Китаєм на конференції у червні, спираючись на угоду про дослідження Місяця, укладену у лютому.

У лютневій угоді було оголошено про намір Китаю та Росії розробити «Міжнародну місячну дослідницьку станцію», ймовірно, на південному полюсі Місяця. Жодна країна не надала додаткових подробиць про об’єкт та спосіб його розвитку.

Деталі цієї угоди все ще розробляються, заявив представник «Роскосмосу» 2 квітня.

«Ми вже підписали угоду з Китаєм, зосереджуючись на дослідженні Місяця за допомогою автоматичної станції», – сказав виконавчий директор з космічних польотів «Роскосмосу» Сергій Крикалєв під час прес-конференції щодо майбутньої конференції з вивчення космосу (Global Space Exploration Conference, GLEX) у Санкт-Петербурзі.

Ці обговорення можуть призвести до підписання додаткових угод між Китаєм та Росією під час конференції GLEX в середині червня.

Укладання у лютому китайсько-російської угоди, а також попередні заяви глави «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна щодо виходу з проекту NASA з розбудови місячної станції Gateway є ознаками двобічного підходу до дослідження Місяця.

З одного боку, дослідження Місяця здійснюється коаліцією на чолі із США, до складу якої входять Канада, країни Європи та Японія.

Інший підхід – місячна угода  Китаю та Росії.

Хоча вже прогнозується нова «космічна гонка», що нагадує гонку за Місяць 1960-х років між США та колишнім Радянським Союзом, будь-яка нова конкуренція в дослідженні Місяця йде набагато повільнішими темпами.