Головна » Ракета Alpha компанії Firefly може бути готова до запуску у квітні

Ракета Alpha компанії Firefly може бути готова до запуску у квітні

Компанія Firefly Aerospace, що базується в Техасі, планує запустити свою ракету Alpha в квітні і відправити посадковий апарат на Місяць до 2023 року.

Firefly існує лише чотири роки і планує приєднатися до невеликої, але зростаючої групи приватних компаній, які можуть досягти космосу за допомогою власних ракет, включаючи SpaceX, Rocket Lab, Virgin Orbit та Astra.

Але Firefly може перемогти конкурентів, оскільки планує запропонувати ракети, космічні кораблі для обслуговування супутників і навіть місячні посадки, заявив генеральний директор Том Маркусік (Tom Markusic).

Компанія Firefly відремонтувала колишній стартовий майданчик компанії United Launch Alliance на базі ВПС Vandenberg для свого першого запуску. Підготовка до запуску зайняла більше часу, ніж передбачалося, сказав Маркусік. За його словами, обмеження на поїздки та зриви ланцюгів поставок через пандемію COVID-19 спричинили затримки.

Раніше Маркусік був вченим в NASA, директором випробувального майданчика SpaceX та віце-президентом компанії Virgin Galactic. Він заявив, що вважає, що ракета Alpha знайде «золоту середину» на ринку запуску, оскільки вона менше та її запуск дешевше, ніж у SpaceX.

Запуск ракети Falcon 9 компанії SpaceX коштує $ 62 млн. Firefly планує здійснювати запуски за $ 15 млн.