Повідомлення про запуск модуля китайської космічної станції «Tianhe»

29 квітня 2021 року о 03:22 (UTC) з космодрому Веньчан (Китай), за допомогою ракети-носія «CZ-5B» було здійснено запуск модуля китайської космічної станції «Tianhe».

«Tianhe» – це основний модуль і основа китайської космічної станції, призначений для забезпечення основних житлових приміщень і центру управління для екіпажу станції.

Він складається з приборно-агрегатного відсіку, житлового модуля і стикувального відсіку. У складі житлового модуля обладнані кухня та туалет, є комп’ютери, комплекси зв’язку з командним пунктом, а також інше обладнання. Він може використовуватися в якості автономного жилого апарату і лабораторії, також обладнаний шлюзом для виходу членів екіпажу у відкритий космос.

Китайська космічна станція (ККС) — запланована космічна (орбітальна станція), що буде розміщена на низькій навколоземній орбіті. Її маса становитиме близько 80 т (із космічними кораблями), що є приблизно однією п’ятою від маси Міжнародної космічної станції, а розміром вона буде, як знята з експлуатації орбітальна станція «Мир».