Повідомлення про запуск КА «Yaogan-30-10»

19 липня 2021 року о 00:19 (UTC) з космодрому Січан, Китайська Народна Республіка за допомогою ракети-носія «CZ-2C» було здійснено запуск трьох китайських супутників ДЗЗ «Yaogan-30-10».

Офіційно «Yaogan-30-10» – це супутник дистанційного зондування, який «буде використовуватися для експериментів, оцінки врожайності та ліквідації наслідків катастроф». Проте вважається, що супутники  серії «Yaogan» призначені для розвідки військових сигналів (SIGINT) і можуть визначати місце розташування військових платформ, особливо військових кораблів, шляхом перехоплення електромагнітних передач.

Супутники працюють як триплети, розташовані відносно близько, і можуть вимірювати кутову або тимчасову різницю приходу перехоплених сигналів, з яких можна визначити положення джерела.

Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки (CASC) є основним підрядником китайської космічної програми. Вона належить державі і має ряд підлеглих структур, які проектують, розробляють і виробляють ряд космічних апаратів, ракет-носіїв, систем стратегічних і тактичних ракет і наземного устаткування. Вона була офіційно створена в липні 1999 року в рамках реформи уряду Китаю.