Головна » Повідомлення про запуск КА «Pléiades Neo 3»

Повідомлення про запуск КА «Pléiades Neo 3»

29 квітня 2021 року о 01:50 (UTC) з космодрому Куру (Французька Гвіана), за допомогою ракети-носія «Vega-C» було здійснено запуск французького супутника ДЗЗ «Pléiades Neo 3» та 5 інших супутників.

«Pléiades Neo 3» – перший супутник в угрупованні подвійного призначення «Pléiades-Neo», що служить як цивільним, так і військовим цілям.

Pléiades-Neo – це угруповання супутників ДЗЗ з дуже високою роздільною здатністю, що складається з чотирьох супутників, створених Airbus Defense & Space.

Супутники будуть оснащені тепловізором з просторовим розрізненням 30 см. Вони будуть використовувати термінали лазерного зв’язку TesatSpacecom для передачі даних через мережу EDRS, забезпечуючи доступ до зображень майже в реальному часі.

 «ELO Alpha» (Eutelsat LEO для об’єктів) – це CubeSat побудований Tyvak International SRL, дочірньою компанією Terran Orbital Corporation, як прототип низькоорбітального угруповання Інтернету речей (IoT) Eutelsat.

ELO буде використовуватися для оцінки характеристик супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO) в забезпеченні зв’язку для необхідних об’єктів.

ELO буде передавати інформацію від об’єктів, розташованих в районах, що не обслуговуються наземними мережами, і забезпечувати надмірність покриття існуючих наземних мереж.

Sigfox буде працювати з Eutelsat за двома аспектами: аналізувати спектр, який використовується супутником в діапазонах частот ISM; і обробляти дані з об’єктів. ELO також перевірить можливість підключення в інших частотних діапазонах. Синергія досягнута завдяки партнерству з Sigfox, а також з іншими стратегічними альянсами в телекомунікаційній галузі, повинна відкрити нові можливості для Eutelsat.

Перебуваючи по сонячно-синхронній орбіті на висоті від 500 до 600 км, супутник буде збирати дані від підключених об’єктів по всьому світу, оснащених такими ж всеспрямованими антенами, які вже використовуються в наземних мережах IoT. Потім дані будуть щодня передаватися на наземну станцію, розташовану на Шпіцбергені, норвезькому архіпелазі в Північному Льодовитому океані.

«NORSAT 3» – це мікросупутник  створений Norsk Romsenter (Норвезький космічний центр) з UTIAS (Університет Торонто, Інститут аерокосмічних досліджень).

NorSat-3 буде нести експериментальний навігаційний радар-детектор для розширення можливостей виявлення суден за допомогою приймача автоматичної системи ідентифікації (AIS). NorSat-3 додасть ще один супутник до космічних активів Норвегії – всього чотири, і всі вони пов’язані з моніторингом морського руху.

Поєднання навігаційного радар-детектора і AIS-приймача потенційно забезпечить набагато кращу інформованість про мореплавання для берегової адміністрації Норвегії, збройних сил та інших морських галузей.

NorSat-3 – це цивільний супутник, який виявляє тільки сигнали на частотах, виділених Міжнародною морською організацією для цивільних навігаційних радарів.

«AII-Bravo» –  це CubeSats побудований NanoAvionics для тестування і оцінки корисного навантаження спектрального огляду, розробленої Aurora Insight.

Корисне навантаження являє собою нову запатентовану конструкцію і носить експериментальний характер. Основна мета місії – оцінити корисне навантаження Aurora, що складається з запатентованого спектрометра і компонентів, і продемонструвати створення відповідних вимірювань спектрального середовища.

 Результати експерименту дадуть інформацію про майбутні розробках передових приладів Aurora і розробку компонентів SpaceQuest. SpaceQuest також перевірить ефективність нового «чорного ходу» приймача VHF, який компанія розробила і побудувала для прийому команд та / або перезавантаження бортового комп’ютера супутника в разі збою системи. SpaceQuest перевірить, чи може приймач з його недорогий конструкцією, зменшеною вагою і потужністю працювати на дуже маленьких супутниках.

Технічне завдання полягає в тому, щоб продемонструвати в космосі, що невелике радіомережі типу Radio можна використовувати для управління космічним кораблем незалежно від його традиційного радіообладнання TT & C.

 Вигода для спільноти малих супутників полягає в тому, щоб забезпечити можливість порятунку космічного корабля в разі невиправної аномалії при прийнятних розмірах, масі, бюджеті і вартості.

«Lemur-2(138, 139)» – це наноспутники які являються частиною угруповання комерційних супутників дистанційного зондування Spire Global Inc.,  що забезпечують глобальне стеження за судами і моніторинг погоди. 

Супутники бути запущені як з МКС так і  безпосередньо з Землі за допомогою РН.