Нова індійська компанія IN-SPACe наголошує: «У космосі зростає приватна роль»

Індійський уряд у середу, 24.06.2020, схвалив рішення щодо створення нової організації для забезпечення більшої приватної участі у космічній діяльності Індії.

Зазначене рішення було визначено як «історичне».

Голова Індійського агентства космічних досліджень (ISRO) К. Сіван заявив, що зазначене рішення є важливою частиною реформ для відкриття космічного сектору та надання доступу до результатів космічних досліджень для всіх зацікавлених цивільних користувачів.

Новий Індійський національний центр сприяння космічному розвитку та авторизації (IN-SPACe), який, як очікується, запрацює протягом шести місяців, оцінить потреби та запити приватних гравців, у тому числі навчальних та науково-дослідних установ, та вивчить можливі способи їх задоволення, після консультацій з ISRO.

Планується зробити більш доступними для зацікавлених сторін існуючу інфраструктуру ISRO, як наземну, так і космічну, а також наукові та технічні ресурси і результати досліджень.

N-SPACe – друга космічна організація, створена Індійським урядом за останні два роки.

У бюджеті на 2019 рік уряд оголосив про створення New Space India Limited (NSIL), компанії з державного сектору, яка буде виконувати функції маркетингу ISRO.

Основна його мета – продавати на ринок технології, розроблені ISRO, та залучати клієнтів, яким потрібні космічні послуги.

джерело інформації