NASA обрала SpaceX для доставки вантажів по програмі «Артеміда»

Відповідно до контракту Gateway Logistics Services, SpaceX доставить критичні вантажі під тиском і без тиску, наукові експерименти та поставки до космічного шлюзу, такі як матеріали для збору зразків та інші предмети, які можуть знадобитися екіпажу на шлюзі та під час їх експедицій на місячну поверхню.

Договір логістичних послуг Gateway дозволяє NASA замовляти місії на 12 років із 15-річним періодом роботи та надає можливість додавати нових конкурентних постачальників. Ці місії підтримуватимуть плани NASA щодо стійких розвідок як з міжнародними, так і з комерційними партнерами, одночасно розвиваючи досвід та можливості, необхідні для відправки людей на Марс.

NASA планує декілька місії з постачання, в яких вантажний космічний апарат буде перебувати біля шлюзу протягом 6-12 місяців.

Космічний шлюз є важливим компонентом архітектури місії Artemis, і дає NASA можливість в рамках комерційних вантажних перевезень в далекому космосі інтегрувати ще одного американського промислового партнера в свої плани з доставки людини на Місяці в рамках підготовки до майбутньої місії на Марс.

джерело інформації