Найближчим часом відбудуться три космічні місії на Марс під керівництвом США, Китаю та ОАЕ

Три нові космічні апарати США, Китаю та Об’єднаних Арабських Еміратів – планують відправитись у липні до Червоної планети.

Саме у цей час планети Земля і Марс знаходяться на мінімальній відстані одна від одної, тому політ буде проходити по коротшій траєкторії.

Місія ОАЕ «Emirates Mars Mission» відбудеться у стартовому вікні з 15 липня по 2 серпня 2020 року. Перший міжпланетний запуск Об’єднаних Арабських Еміратів  буде здійснено з японського космодрому «Космічний центр Танеґашіма». Зонд під назвою «Hope» («Надія») досягне орбіти Марса у лютому 2021 року. Його призначення дослідження атмосфери Червоної планети.

Місія Китайської національної космічної адміністрації «Huoxing-1» («Марс-1») стартуватиме з острова Хайнань у період з 23 липня до початку серпня 2020 року. До складу місії входить орбітальний апарат і ровер. У рамках цієї амбітної місії планується вивести орбітальний апарат на орбіту Марса приблизно 11-24 лютого 2021 року, а 23 квітня 2021 року здійснити посадку роверу, який протягом 90 днів буде досліджувати червону планету.

Місія НАСА «Mars 2020»зі стартовим вікном з 30 липня до 11 серпня 2020 року. Розпочне свою подорож на стартовому космічному комплексі №41 у Кейп-Канавералі, штат Флорида. У рамках цієї місії марсохід «Perseverance» спуститься у марсіанський кратер Езеро 18 лютого 2021 року. Його мета – пошук ознак життя та збір зразків порід і ґрунтів, які потім доставлять на Землю.

джерело інформації