На базі Європейського агентства глобальних навігаційних супутникових систем створено Агентство по Космічній програмі Європейського Союзу

З 12 травня у м. Прага (Чехія) розпочало роботу Агентство по Космічній програмі Європейського Союзу (European Union Agency for the Space Programme, EUSPA). Нове агентство створено на базі Європейського агентства глобальних навігаційних супутникових систем (European GNSS Agency, GSA), головний офіс якого з 2012 року розташовувався в чеській столиці і трансформувався в штаб-квартиру EUSPA.

EUSPA створено на підставі прийнятого 27 квітня Регламенту про створення нової Космічної програми ЄС.

Відповідно до нового Регламенту, мандат EUSPA включатиме обов’язки з управління експлуатацією системи Galileo та Європейською геостаціонарною службою навігаційного покриття EGNOS, включаючи надання послуг та безпеку експлуатації. Крім того, нова компетенція Агентства включає координацію користувальних аспектів програми урядового супутникового зв’язку GOVSATCOM у тісній співпраці з державами-членами та іншими залученими структурами.

«Все більше наші економіки, наше суспільство та наша безпека залежать від космосу. Попереду у Європи неймовірні можливості, яких не можна упустити. Створюючи EUSPA, Європейський Союз прагне збільшить віддачу від інвестицій у Космічну програму ЄС, посилюючи свій внесок у пріоритети Союзу. Ми досягнемо цього насамперед за рахунок використання синергії між різними компонентами Програми, зокрема навігації, спостереженняї Землі та захищених комунікацій, для стимулювання інновацій у широкому діапазоні секторів», – сказав виконавчий директор EUSPA Родріго да Коста.

Зокрема, зосередження управління додатковими програмами на базі Galileo, EGNOS та Copernicus в одному відомстві дасть змогу дедалі ширше використовувати синергію. Самі по собі ці технології можуть зіграти ключову роль у підтримці цифрової та екологічної трансформації, але використання їх синергетичного та комбінованого використання полегшить створення інноваційних рішень, що забезпечать більший вплив на суспільство.