Mitsubishi Heavy Industries оприлюднила свої найближчі пускові плани.

Компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI) оголосила про наміри провести в 2020 році перший пуск РН сімейства H3. Дане сімейство ракет призначене для повної заміни РН H2A і H2B. Терміном початку розробки нового сімейства ракет можна вважати 2014 рік і його буде відрізняти:

1. Початкова орієнтація на конкуренцію з такими компаніями і їх засобами виведення як SpaceX і Arianespace. При цьому в MHI досить реалістично дивляться на ринок надання пускових послуг і стелю їх очікування становить 10 пусків (з них шість комерційних) РН H3 в рік.

2. Оснащення першого ступеня центральним блоком з встановленими двигунами LE-9 і можливістю розміщення чотирьох додаткових прискорювачів. До переваг двигуна LE-9 перед використовуваним в ракетах H2 LE-7A в компанії відносять те, що за рахунок використання технології 3Д друку і автоматизації збирання вдалося скоротити число використовуваних при ручному складанні деталей на 50%.

3. Другий ступінь буде оснащуватися двигуном LE-5B.

4. Загальна вартість надання пусковий послуги буде перебувати в межах близько $50 млн. Перший комерційний пуск намічено на 2022 рік.

Очікується, що в ході першого пуску ракета виведе на навколоземну орбіту КА ALOS-3, а перед безпосередньо пуском перший ступінь пройде статичні вогневі випробування на території космодрому Танегасіма.

Щодо найближчих планів пусків ракет сімейства H2 в MHI відзначили що перед пуском РН H3 компанії ще належить запустити з використанням РН H2B до МКС вантажний корабель Kounotori-9, а також з використанням РН H2A КА Inmarsat I-6 F1 і марсіанську місію ОАЕ. При цьому пуск H2B стане для цього варіанта ракети фінальним. У зв’язку з цим в Mitsubishi відзначили, що після нього компанія займеться модернізацією відповідного старту під вимоги ракет H3.

джерело інформації