Космічні війська РФ «взяли на супровід» 1000 об’єктів на навколоземній орбіті

За підсумками зимового періоду навчання, що завершився в ЗС РФ 31 травня, бойові розрахунки космічних військ Повітряно-космічних сил (ПКС) здійснили 3 запуски ракет космічного призначення з космодрому Плесецьк, серед яких 2 запуски РН середнього класу «Союз-2.1б» і 1 запуск РН важкого класу «Ангара-А5».

Фахівці Головного випробувального космічного центру імені Г. С. Тітова забезпечили проведення 11 запусків космічних апаратів з космодромів Плесецьк, Східний та Байконур.

Всього за поточний рік ПКС вдалося виявити понад 70 пусків іноземних і російських балістичних ракет і ракет космічного призначення.

Особливу увагу фахівцями приділялося моніторингу та аналізу змін складу і стану орбітальних угруповань іноземних космічних систем.

У рамках несення бойового чергування по забезпеченню контролю космічного простору в зимовому періоді навчання 2021 року фахівці Головного центру розвідки космічної обстановки (ГЦ РКО) космічних військ ПКС провели понад 1700 спеціальних робіт з контролю змін космічної обстановки, в ході яких виявили і взяли на супровід близько 1000 космічних об’єктів, забезпечили прогнозування і контроль припинення балістичного існування понад 160 космічних об’єктів, видали 5 попереджень про небезпечні зближеннях космічних об’єктів з космічними апаратами російського орбітального угруповання.