Космічні сили США прийняли в експлуатацію радар спостереження

Твердотіла радіолокаційна станція космічного спостереження S-діапазону, відома як Space Fence, вартістю $1,5 млрд, після п’яти років будівництва розпочала свою роботу.

Наземний радар, розташований на острові Кваджалейн в Республіці Маршаллові Острови, буде використовуватися для відстеження невеликих об’єктів на низькій навколоземній орбіті і забезпечення можливості пошуку об’єктів на більш високих орбітах. РЛС Space Fence керує 20 ескадра космічного управління, що базується в Хантсвілі, штат Алабама. Ескадра надає дані 18-ї екіпажу космічного управління, розташованої на військово-повітряній базі Ванденберг, штат Каліфорнія. Всі зібрані дані будуть збиратися в військову мережу космічного спостереження, яка в даний час відслідковує більше 25 000 об’єктів.

Пентагон стверджує, що його радар Space Fence надає точні позиційні дані для того, що він називає «Поінформованість про космічний домен», для підтримки точного і сучасного каталогу космічних об’єктів, забезпечення орбітальної безпеки і ранніх попереджень про події зближення та ознаки потенційних загроз для КА.

джерело інформації