Головна » Космічне агентство Міністерства оборони США: Кібератаки, а не ракети, є найбільшою загрозою для супутників

Космічне агентство Міністерства оборони США: Кібератаки, а не ракети, є найбільшою загрозою для супутників

За оцінками спецслужб та аналітиків, Китай та Росія розробляють ракети, які можуть вразити супутники США на низькій навколоземній орбіті. Це не може не турбувати Агентство космічного розвитку (SpaceDevelopmentAgency, SDA) Пентагону, яке планує розгорнути мережу супутників у радіусі дії цих ракет.

Проте, директор Агентства космічного розвитку Дерек Турнір (DerekTournear) заявив 14 квітня, що SDA розглядала потенційні загрози для своїх супутників і менше турбується про ракетні удари, ніж про кібератаки та вторгнення в ланцюг поставок.

SDA планує розпочати розгортання супутникового угруповання у космос у 2022 році з метою мати до 2024 року на орбіті сотні КА, які будуть використовуватися для зв’язку та виявлення пусків ракет.

Ці супутники «не будуть невразливими» для наземної зброї, такої як балістичні ракети, заявив Д.Турнір на форумі «Космічний бізнес» у Вашингтоні. Але наявність розширеної мережі із сотень супутників робить систему стійкою до подібних атак, пояснив він.

Противник мав би запустити шквал ракет, щоб вивести з ладу таке велике угруповання. Д.Турнір також зазначив, що порівняно низька вартість супутників SDA робить їх непривабливими цілями порівняно з більш дорогими супутниками вартістю мільярд доларів, які Пентагон вже має на орбіті.

Турнір підрахував, що збивати супутник коштуватиме дорожче, ніж сам супутник, «тому ми повністю змінили це рівняння».

Навіть якщо один або кілька супутників будуть знищені, розгорнута мережа з сотень може продовжувати функціонувати. Але кібератака може бути руйнівною, вважає Д.Турнір.

«Кібератаки і ланцюг поставок – це дві загрози, які мене турбують», – сказав він. Д.Турнір описав проблеми з кіберпрограмою та ланцюгами поставок як «загальні збої в режимі», що означає, що навіть якщо атакується лише декілька компонентів або частин системи, вся мережа не працюватиме.

Щоб захистити мережу SDA, відомство співпрацює з іншими відомствами з питань розробки кодування та інших пристроїв захисту для використання на супутниках.