Контракт між РКК «Енергія» і Space Adventures

Між РКК «Енергія» і компанією Space Adventures Inc. (США) підписано контракт на здійснення в 2023 році короткостроковій експедиції двох учасників космічного польоту на борту корабля «Союз МС» на Російський сегмент Міжнародної космічної станції (МКС).

Планується, що в ході експедиції один з учасників космічного польоту спільно з професійним російським космонавтом зробить вихід у відкритий космос з Російського сегмента МКС.

Раніше, в період з 2001р.  по 2009 р., РКК «Енергія» та Роскосмосом за контрактами з компанією Space Adventures Inc. було успішно виконано вісім короткострокових комерційних польотів на Російський сегмент МКС на кораблях «Союз».

Космічними туристами стали: Денніс Тіто (США, 2001), Марк Шаттлворт (Великобританія, 2002), Грег Олсен (США, 2006), Анюша Ансарі (США, 2006), Річард Герріотт (США, 2008), Чарльз Сімоні (США, 2007 , 2009) та Гі Лаліберте (Канада, 2009).

Space Adventures на своєму сайті пропонує заповнити форму, щоб стати першим космічним туристом у відкритому космосі. Ціна подорожі поки невідома.

джерело інформації