Концентрація хлорофілу-А у водному середовищі північно-західної частини узбережжя Чорного моря

Національним центром управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) був проведений моніторинг концентрації пігменту хлорофілу-А на північно-західній частині узбережжя Чорного моря.

Характерний синьо-зелений відтінок хлорофілу-А, є чітким індикатором цвітіння водоростей, що в свою чергу дозволяє визначати рівень забрудненості води, а також розрахувати фактичний рівень біомаси фітопланктону.

Слід зазначити, що наведена графічна таблиця концентрацій, є відносною в своїх показниках, так як існує ряд факторів, що впливають на використання методу дистанційного зондування, наприклад: концентрація опадів на момент зйомки, замулюваність окремих ділянок.

Всі ці фактори, які знижують прозорість водної товщі, впливають на точність даних по визначенню концентрації пігментуючих складових.

Сектор регіонального розвитку та координації «Причорноморський» (НЦУВКЗ) працює над створенням системної програми моніторингу по цвітінню водних акваторій Південного регіону України. Даний проект спрямований на те, щоб надавати точну та фактичну інформацію за станом забруднення водного середовища в регіоні.