Компанія SpaceX будує перший космодром в океані, запуски з якого відбудуться у наступному році

Компанія SpaceX веде будівництво своєї першої плавучої платформи-космодрому. Планується, що запуски з нього відбудуться вже наступного року.

30 травня керівник SpaceX Ілон Маск поділився подробицями щодо побудови плавучого космодрому на платформі Deimos, однієї з двох перероблених нафтових платформ, які SpaceX придбав на початку цього року, щоб перетворити їх на плавучі платформи запуску та посадки для своєї майбутньої багаторазової ракети Starship.

На початку цього року компанія SpaceX придбала дві бурові установки для створення двох плавучих космодромів Deimos та Phobos, названих на честь супутників Марса. Вони будуть виступати в якості майданчиків для запуску Starship з астронавтами та вантажем до і з Марсу.

Раніше Ілон Маск ділився своїм баченням майбутнього, коли космодроми, такі як Deimos, будуть розташовані у зручній доступності від ключових вузлів по всьому світу, що дозволить SpaceX управляти глобальною мережею гіперзвукових подорожей за допомогою кораблів Starships, які забезпечать швидкі подорожі між віддаленими пунктами, наприклад, з Пекіну до Нью-Йорка приблизно за 30 хвилин.