Компанія Rocket Lab з’ясувала причини аварії травневої місії

19 липня компанія Rocket Lab оголосила про завершення ретельного аналізу причин аномалії, яка призвела до аварії місії Running Out Of Toes, запущеної 15 травня 2021 року.

Група спеціалістів Rocket Lab під наглядом Федерального авіаційного управління (FAA) міністерства транспорту США вивчила тисячі каналів телеметрії і безліч даних, опрацьовуючи великий список можливих причин аварії, щоб визначити точну причину події.

В ході розслідування було з’ясовано, що проблема виникла в системі запалювання двигуна Rutherford другої ступені майже через 3 хвилини 20 секунд після старту місії. Це викликало спотворення даних в комп’ютері двигуна, що в свою чергу призвело до відхилення управління вектором тяги (thrust vector control, TVC) двигуна за межі номінальних параметрів. Це призвело до того, що комп’ютер двигуна дав команду на зупинку насоса, тим самим відключивши двигун.

Несправність, яка не фіксувалася під час попередніх передпольотних випробувань і 17 успішних орбітальних запусків для цієї місії, виникла в результаті відмови в системі запалювання при унікальному наборі показників тиску і умов навколишнього середовища, що використовувалися комп’ютером двигуна для розрахунків.

Спеціалісти Rocket Lab провели модифікацію конструкції системи запалювання для двигуна Rutherford, запровадивши дублювання в систему запалювання, щоб запобігти будь-якому повторенню такої ситуації в майбутньому.

Розслідування так само підтвердило, що перша ступінь ракети Electron спрацювала бездоганно під час місії і не вплинула на аварійне завершення місії. В результаті ступінь змогла провести успішний вхід в атмосферу і приводнення в океані, як і планувалося, що стало важливою віхою в програмі компанії по перетворенню Electron в багаторазову ракету.

«FAA підтвердило, що ліцензія на запуск Rocket Lab залишається активною. Electron повернеться на стартовий майданчик для запуску наступної місії наприкінці липня», – йдеться в заяві компанії.