Компанія Noosphere Ventures має на меті побудувати інтегрований космічний центр

Український підприємець Макс Поляков та його інвестиційна компанія Noosphere Ventures Partners, що базується в Силіконовій долині, ставлять собі завдання створити вертикально інтегрований космічний бізнес.

Через рік після того, як Noosphere заснувала у 2016 році підприємство з аналізу даних супутникових зображень (Earth Observation Data Analytics, EOSDA), Поляков почав реалізацію нового бізнес-проекту, викупивши компанію Firefly Aerospace через її банкрутство.

Портфель космічний проектів Noosphere, яка сьогодні є публічною, включає виробництво електричних силових установок SETS та орбітальних КА D-Orbit.

Але флагманською космічною інвестицією Noosphere є компанія Firefly Aerospace, орієнтована на запуски невеликих супутників. Компанія наближається до своєї першої спроби запуску на орбіту ракети Alpha. У січні компанія Firefly Aerospace заявила, що очікує інвестицій у розмірі $ 350 млн для пришвидшення свого розвитку.

Тим часом EOSDA планує запустити в наступному році свої перші супутники з радарами із синтезованою апертурою (SAR).

Поєднання різноманітних космічних підприємств дозволяє компанії Noosphere отримувати позитивний ефект для своїх проектів. Продукти, які готові вийти на ринок, можна об’єднати, щоб зменшити витрати для клієнтів, зацікавлених у інтегрованих рішеннях.