Головна » Компанія Firefly Research отримала контракт від NASA за програмою SBIR на розробку технології доставки корисного навантаження на Місяць

Компанія Firefly Research отримала контракт від NASA за програмою SBIR на розробку технології доставки корисного навантаження на Місяць

NASA обрало дослідницький підрозділ компанії Firefly Aerospace для укладання контракту за Програмою інноваційних досліджень малого бізнесу (Small Business Innovation Research, SBIR) на розробку технології доставки корисних навантажень з Землі на Місяць.

«Firefly Research пропонує NASA розробку космічного транспортного засобу для доставки корисного навантаження понад 500 кг з низької навколоземної орбіти (LEO) на низьку місячну орбіту (LLO)», – йдеться у технічному рефераті.

«Хоча більшість технологій, необхідних для такої доставки, є достатньо опрацьованими, технологія, що пропонується, є інноваційною у тому числі тому, що архітектура корабля порушує припущення щодо електричного двигуна (Electric Propulsion) як занадто повільного або дорогого.

Ми можемо запропонувати потужну платформу з можливістю швидкого транзиту за конкурентоспроможною ціною завдяки заправці та повторному використанню цієї платформи, амортизуючи її вартість під час декількох місій», – додається у пропозиції.

Вартість першої фази (Phase I) контракту SBIR складає до $ 125 000 за дослідження, що триває півроку.

Після завершення роботи компанія має подати заявку на участь у  другій фазі (Phase II), вартість контракту якої складає вже до $ 750 000.

NASA також представляє дуже обмежену кількість контрактів у третій фазі програми SBIR за найбільш перспективні технології.