Головна » Новини » Китайська ракета-носій Long March-5 підготовлена до запуску місії на Місяць

Китайська ракета-носій Long March-5 підготовлена до запуску місії на Місяць

17 листопада на космодромі Веньчан були завершені остаточна збірка та випробування китайської важкої ракети-носія Long March 5 Yaowu з космічним апаратом Chang’e 5.

Ракета встановлена на стартовому майданчику. Запуск планується здійснити наприкінці листопада.

Наприкінці вересня ракета-носій Long March 5 Yaowu була доставлена спеціалізованими вантажними кораблями Yuanwang-21 та -22 з пункту виробництва у місті Тяньцзінь (північний схід Китаю) до порту Qinglan на острові Хайнань (південь Китаю), де розташований Центр запуску супутників Веньчан.

23 липня 2020 року за допомогою ракети-носія Long March 5 був запущений зонд для дослідження Марсу «Тяньвень-1».

Проект Chang’e-5 – китайська безпілотна місія з дослідження Місяця, метою якої є зібрання близько двох кілограмів зразків місячного ґрунту.

У рамках місії планується здійснити автоматичний забір ґрунту з місячної поверхні та повернення зразків на Землю для проведення наукових досліджень походження та еволюції Місяця.

Це одна з найскладніших місій в аерокосмічній галузі Китаю на даний момент.

Довідково: Місячний апарат Chang’e 5 важить 8,2 тон і складається з чотирьох модулів, які забезпечують перебування на місячній орбіті, посадку, зліт та поверненню на Землю. Терміни реалізації місії Chang’e 5 переносилися кілька разів. Спочатку запуск був запланований на кінець листопада 2017 року, однак через невдалий старт ракети Long March 5 2 липня 2017 року був перенесений на два роки, на листопад 2019 року, однак знову був відкладений.

джерело інформації