Китай вивів на орбіту основний модуль космічної станції Tianhe

29 квітня Китай успішно запустив модуль вагою 22 т, розпочавши будівництво власної космічної станції.

Ракета Long March 5B стартувала з космодрому Веньчан о 03:22 UTC (06:22 за київським часом). Модуль космічної станції Tianhe відділився від першого ступеню ракети через 490 с польоту.

Очікується, що модуль Tianhe вийде на орбіту висотою приблизно 370 км. Безпілотний вантажний космічний корабель Tianzhou-2 пристикується до Tianhe у другій половині травня, напередодні візиту трьох астронавтів на борту Shenzhou-12 у червні.

Ці запуски стануть першими трьома з 11 запусків у 2021 та 2022 роках для побудови запланованої 66-тонної тримодульної орбітальної станції. Ракета Long March 2F та космічний корабель Shenzhou будуть постійно перебувати у режимі чергування на космодромі Цзюцюань на випадок виконання аварійно-рятувальних місій на космічній станції.

Етап будівництва китайської космічної станції починається майже через 30 років після затвердження проекту в 1992 році.

Очікується, що станція працюватиме на орбіті щонайменше десять років. Експериментальні модулі Wentian та Mengtian, які, як очікується, будуть запущені в 2022 році, забезпечать проведення експериментів з астрономії, космічної медицини, біотехнологій, фізики рідин тощо.

Крім того, у рамках міжнародного співробітництва між Управлінням ООН з питань космічного простору (UNOOSA) та Китайським агентством пілотованої космонавтики (CMSA) для китайської станції відібрані міжнародні наукові корисні навантаження та експерименти.

Китай висловив зацікавленість у приєднанні до проекту Міжнародної космічної станції, але в членстві було відмовлено через політику США щодо космічних програм Китаю.