Головна » Китай вивів на орбіту основний модуль космічної станції Tianhe

Китай вивів на орбіту основний модуль космічної станції Tianhe

29 квітня Китай успішно запустив модуль вагою 22 т, розпочавши будівництво власної космічної станції.

Ракета Long March 5B стартувала з космодрому Веньчан о 03:22 UTC (06:22 за київським часом). Модуль космічної станції Tianhe відділився від першого ступеню ракети через 490 с польоту.

Очікується, що модуль Tianhe вийде на орбіту висотою приблизно 370 км. Безпілотний вантажний космічний корабель Tianzhou-2 пристикується до Tianhe у другій половині травня, напередодні візиту трьох астронавтів на борту Shenzhou-12 у червні.

Ці запуски стануть першими трьома з 11 запусків у 2021 та 2022 роках для побудови запланованої 66-тонної тримодульної орбітальної станції. Ракета Long March 2F та космічний корабель Shenzhou будуть постійно перебувати у режимі чергування на космодромі Цзюцюань на випадок виконання аварійно-рятувальних місій на космічній станції.

Етап будівництва китайської космічної станції починається майже через 30 років після затвердження проекту в 1992 році.

Очікується, що станція працюватиме на орбіті щонайменше десять років. Експериментальні модулі Wentian та Mengtian, які, як очікується, будуть запущені в 2022 році, забезпечать проведення експериментів з астрономії, космічної медицини, біотехнологій, фізики рідин тощо.

Крім того, у рамках міжнародного співробітництва між Управлінням ООН з питань космічного простору (UNOOSA) та Китайським агентством пілотованої космонавтики (CMSA) для китайської станції відібрані міжнародні наукові корисні навантаження та експерименти.

Китай висловив зацікавленість у приєднанні до проекту Міжнародної космічної станції, але в членстві було відмовлено через політику США щодо космічних програм Китаю.