Головна » Новини » Інформаційна довідка щодо запуску 143 КА

Інформаційна довідка щодо запуску 143 КА

24 січня 2021 року о 15:00 по UTC з космодрому на мисі Канаверал що у  Флориді, США за допомогою ракети-носія «Falcon-9 v1.2 (Block 5)» було здійснено запуск місії «Transporter 1» що включає в себе виведення на низьку орбіту 143 КА.

Місія є першим у своєму роді спільним запуском під керівництвом SpaceX. На борту знаходяться 143 невеликих супутники – рекордна кількість корисних навантажень для одного запуску – від американських і міжнародних замовників, включаючи державних і комерційних операторів. SpaceX називає місію «Transporter 1».

З них лише десять належать SpaceX – це партія супутників Starlink, які вперше були виведені на полярну орбіту покликаних забезпечити планету доступом в мережу інтернет, а решта є власністю комерційних і державних структур. Старт місії «Transporter 1» відбувся о 17:00 за київським часом в неділю, та пройшов у штатному режимі.

Варто відзначити, що це буде перший запуск в рамках анонсованої ще в 2019 році програми SmallSat Rideshare, яка робить більш доступним запуск супутників для невеликих замовників (від $ 2,5 млн за корисне навантаження до 150 кг). Її призначення аналогічне класичним транспортним компаніям, який займаються доставкою збірних вантажів, тобто тепер SpaceX збирає безліч замовлень від різних замовників і об’єднує їх в один запуск.

Другий ступінь ракети Falcon 9 виконав два включення двигуна, щоб вивести 143 супутника на майже кругову сонячно-синхронну орбіту на висоті 326 миль (525 кілометрів) з нахилом близько 97,5 градусів до екватора.