Головна » Новини » Інформаційна довідка щодо невдалого запуску КА «EOSAT-Ingenio», «TARANIS»

Інформаційна довідка щодо невдалого запуску КА «EOSAT-Ingenio», «TARANIS»

Завершилася невдачею місія компанії Arianespace по виведенню на сонячно-синхронні орбіти супутників «SEOSAT-Ingenio» і «TARANIS». Через нештатну роботу розгінного блоку ракети-носія Vega апарати не вийшли на заплановані орбіти.

Сьогоднішній старт здійснено в 1:52 ночі по UTC з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Про провал в компанії повідомили в самому кінці трансляції, коли, здавалося, все етапи вже були пройдені ідеально.

Через вісім хвилин після старту місії VV17 і після першого запалювання двигуна розгінного блоку AVUM було виявлено відхилення від траєкторії, що спричинило за собою втрату корисного навантаження.

На розгінному блоці AVUM встановлений український некріогенний РРД закритого типу РД-843 багаторазового включення. Саме в цьому ступені знаходяться основні компоненти авіоніки ракети.

За даними телеметрії, ракета Vega відхилилася від своєї запланованої траєкторії відразу після початку роботи її верхньої (четвертої) ступені AVUM.

Зараз проводиться аналіз телеметричних даних для визначення причини збою. Запуск ракети 17 листопада мав стати 17-ю місією Vega.