Генеральний інспектор NASA: «Артеміда» коштуватиме $ 86 млрд до кінця 2025 фінансового року, дати запуску «малоймовірні»

Генеральний інспектор NASA сумнівається, що Агентство зможе запустити перші три місії «Артеміда» за обіцяним графіком, назвавши це «дуже малоймовірним». У звіті, опублікованому 19 квітня, він також підрахував, що NASA до цього часу витратило на «Артеміду» $ 37,2 млрд, загальна сума досягне $ 86 млрд до кінця 2025 фінансового року.

На даний час NASA планує тестовий безпілотний політ навколо Місяця та повернення на Землю ракети Space Launch System (SLS) з космічним кораблем Orion до кінця цього року («Артеміда I»). Перший пілотований політ ракети SLS з кораблем Orion («Артеміда II») планується на 2023 рік, а висадка астронавтів на місячну поверхню («Артеміда III») – у 2024 році. Ця дата була встановлена адміністрацією Трампа в 2019 році.

Зі зміною президентської адміністрації графік програми «Артеміда» переглядається, але виконуючий обов’язки адміністратора NASA Стів Юрчик заявив 16 квітня, що висадка астронавтів на Місяць у 2024 році залишається можливою. Оголошуючи вибір компанії SpaceX для побудови посадкового модуля (HLS) цієї місії, він визнав складність розробки HLS, але сказав, що якщо SpaceX досягне визначених цілей, «ми зможемо реалізувати місію у 2024 році».

Опублікований 19 квітня звіт Генерального інспектора NASA не підтверджує цієї оцінки, називаючи її «дуже малоймовірною» (“highly unlikely”).