Франція провела випробування балістичної ракети

Французька влада підтвердила, що у випробуванні брали участь балістична ракета морського базування М51, випущена з наземного об’єкта.

Франція заявляє, що 28 квітня успішно провела випробувальний запуск балістичної ракети морського базування M51 з наземного майданчика на північно-західному узбережжі Біскайської затоки. В районі випробувань, де очікувалось падіння інертної боєголовки в Атлантичний океан на північ від Бермудських островів, перебував літак ВПС США RC-135S Cobra Ball, призначений для збору інформації про випробування балістичних ракет.

Французька влада не повідомила, яка версія M51 була випущена. Також не було пояснень, чому зона падіння, як це визначено в попередженнях навігації для моряків, була суттєво викривлена відносно балістичної траєкторії.

Незвичне розташування зони падіння в поєднанні з використанням наземного випробувального полігону, а не одним з чотирьох підводних човнів класу Triomphant, змусило замислитися, чи не було це перше льотне випробування французького V-Max демонстратором гіперзвукової зброї. Ключовим атрибутом гіперзвукової зброї порівняно з традиційними балістичними ракетами є їх здатність робити непередбачувані маневри під час руху за атмосферною траєкторією польоту.

Так само як під час випробування M51 в Атлантиці минулого року, літак ВПС США RC-135S Cobra перебував поблизу району падіння боєголовки.