Екс-Ім Банк США посилює підтримку космічної галузі, яка змагається з китайськими конкурентами

Експортно-імпортний банк Сполучених Штатів отримав дозвіл Конгресу на здійснення фінансової підтримки виробників космічної галузі США.

Американські компанії у космічному секторі стикаються з жорсткою конкуренцією з боку китайських державних компаній, проте тепер Екс-Ім Банк зможе вплинути на умови гри. Про це заявив старший віце-президент банку Девід Труліо на віртуальному форумі.

Труліо, колишній чиновник міністерства оборони, керує програмою банку щодо трансформаційного експорту та економічного протистояння Китаю. 

Нова програма надає позики іноземним покупцям товарів і послуг США. Згідно закону ставки та умови позик повинні бути конкурентоспроможними тим, які пропонують КНР.

Конгрес доручив банку виділити 27 мільярдів доларів на підтримку ринку космічних товарів та послуг із загальної суми 135 мільярдів доларів фінансової підтримки. Космічна галузь на рівні з іншими, кидає виклик китайській конкуренції.

Кімберлі Рід, президент і голова Екс-Ім Банку, говорить, що персонал, який працює з космічною індустрією, намагається повернутись до роботи після того, як банк був суттєво обмежений протягом чотирьох років через відсутність дозволу Конгресу з 2015 року.

За ці роки банку не вистачало повноважень надавати позики розміром більше 10 мільйонів доларів, що суттєво обмежувало його здатність фінансувати угоди зі створення супутників.

Член правління компанії Екс-Ім Джудіт Прайор заявила, що за десятиліття до закінчення статуту банку вона забезпечила фінансування у 5 мільярдів доларів для покупців американських супутникових і пускових послуг. “Сума могла б бути більшою, якби банк не втратив дозвіл“, – говорить Прайор.

У 2020 році Екс-Ім виявляє, що комерційний космос кардинально змінився. “Ми побачили змагання не лише за геостаціонарні супутникові послуги“, – зазначає Прайор. Зараз існує високий попит на супутники низької навколоземної орбіти, особливо для спостереження за Землею та навіть космічного туризму.

Компанії, які надають зображення Землі та аналітичні послуги, все частіше конкурують з боку китайських фірм, заявив Роббі Шинглер, співзасновник та головний керівник стратегії компанії Planet, яка управляє найбільшим у світі супутниковим угрупованням спостереження Землі.

Уряди по всьому світу готові укладати угоди“, – сказав Шинглер. “Але нам важко подолати хижацькі ціни, які встановлюють китайські компанії”.

Planet розглядає питання допомоги Екс-Ім. Компанія зацікавлена, щоб банк допомагав фінансувати закупівлю послуг, але не купівлю обладнання.

Джон Серафіні, генеральний директор компанії Hawkeye 360, заявив, що його компанія хотіла б, щоб Ex-Im допоміг полегшити процес ліцензування експорту. Hawkeye 360 ​​володіє сузір’ям супутників, які відстежують та аналізують радіочастотні сигнали. Дані перетворюються на звіти розвідки.

Мають бути рівні умови“, – сказав він. “Американські компанії не можуть експортувати певні можливості, доступні на міжнародному ринку.

Maxar, яка виробляє та експортує супутники, зацікавлена, щоб банк дозволив забезпечити гнучкість експортного кредитування. Також цікавить фінансування закордонних пусків супутників США.

Пол Есті, виконавчий віце-президент і головний операційний директор компанії Maxar говорить: “Китайська корпорація Great Wall Industry стала сильним конкурентом на ринку супутників. Вони пропонують привабливе фінансування, яке як правило, включає повний пакет послуг від створення супутника та наземного обладнання до  запуску та страхування. У деяких угодах вони надають супутниковому операторові 10-річний кредит, у той час, як після одного-двох років від запуску супутник починає приносити дохід”.

Стефані Беднарек, директор з комерційних пусків SpaceX, каже, що компанія часто конкурує з китайськими пусковими компаніями. SpaceX розглядає Екс-Ім як розширення торгової сили та активу США, що дуже важливо для міжнародного бізнесу. Також Беднарек рахує, що Екс-Ім також може допомогти американським пусковим провайдерам, роз’яснити іноземним супутниковим операторам механізм користування його послугами, оскільки багато хто з них не знайомі з тим, як це працює.

джерело інформації