Головна » Британський космодром Корнуолл розглядається на предмет космічних запусків компаніями Sierra Space та Virgin Orbit

Британський космодром Корнуолл розглядається на предмет космічних запусків компаніями Sierra Space та Virgin Orbit

9 червня дочірня компанія корпорації Sierra Nevada Corporation – компанія Sierra Space повідомила про підписання меморандуму про взаєморозуміння (MOU) з британським космодромом Корнуолл (Cornwall), також відомим як аеропорт Корнуолл-Ньюквей (Cornwall-Newquay) на південному заході Англії.

У підписаному меморандумі висловлюється підтримка можливому використанню космодрому Корнуолл для посадок космічного літака Dream Chaser компанії Sierra Space.

Меморандум про взаєморозуміння був підписаний після того, як Sierra Space за підтримки Космічного агентства Великобританії провела дослідження на предмет можливості та доцільності використання космодрому для посадки Dream Chaser.

Цей космічний літак спроможний здійснювати посадку на злітно-посадкові смуги, і за результатами дослідження було зроблено висновок, що космодром є «підходящим та життєздатним місцем повернення з орбітального польоту» для Dream Chaser, йдеться у повідомленні Sierra Space.

Меморандум про взаєморозуміння не є остаточною угодою щодо розміщення Dream Chaser на космодромі. Натомість компанія Sierra Space заявила, що буде проведено більш детальне дослідження «щодо потенційного використання космічного порту Корнуолл у якості місця повернення з орбіти Dream Chaser у майбутньому».

Компанія не оголосила терміни цього дослідження або затвердження космодрому Корнуолл для посадки свого літака.

Корпорація Sierra Nevada давно рекламує можливість літака Dream Chaser приземлятися у більшості аеропортів.

Однак усі заплановані на даний час місії за контрактом у рамках програми NASA Commercial Resupply Services program передбачають посадку Dream Chaser на стартовому комплексі Space Florida, на колишню злітно-посадкову смугу шаттла у Космічному центрі ім. Кеннеді.

Sierra Space – друга компанія, яка оголосила про плани використовувати космодром Корнуолл. Компанія Virgin Orbit також має домовленість про проведення польотів своєї системи повітряного запуску LauncherOne з космодрому, проведення першої такої місії планується у 2022 році.

9 червня Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон під час участі у саміті G-7, що на даний час проводиться у Корноуоллі, відвідав космодром Ньюквей, який компанія Virgin Orbit планує використовувати для запуску своєї ракети LauncherOne. Б. Джонсон був одягнений у куртку з логотипом Virgin Orbit та надписом «Прем’єр-міністр», та виступив на фоні ракети LauncherOne. Він сказав: «Ми дуже сподіваємось, що це буде та система запуску у космос, яку Virgin буде використовувати для відправки корисних навантажень Великобританії, супутників Великобританії у космос, і насправді нанесе на карту космодром Ньюквей».